24.-25. SEPTEMBER 2016

Miks just ÕUNAÕUEPÄEVAD?

Tähtvere on aedlinn, kuhu on koondunud inimesed, keda ühendab huvi aianduse ja omaette olemise vastu ning soov hoida perekeskset ja tervislikku harmoonilist elukeskkonda.
Peaaegu igas Tähtvere aias leidub mõni õunapuu, mis õide puhkedes kevadet kuulutab, suvel palava päikese eest varju annab ning sügisel enamasti ikka priskelt vilja kannab.
Tähtvere Selts loodi selleks, et iga tähtverelane saaks Tähtvere eluolu korraldamisel käed külge panna ning et terve meie aedlinn oleks üks suur hästi hoitud õnnelik õunaõu.  

Õunaõuepäevad on esimene n-ö käega katsutav maamärk Tähtvere Seltsi tegemistest. Sügisene õunte valmimise ja sügiskoristuse aeg on suurepärane Tähtvere õunaõuede läikimalöömiseks ja külaliste kutsumiseks. On ju möödunud 87 aastat igasse õue mingid vägevad mälestused puistanud, mida põnev teistega jagada... Millise puu otsast noppis oma jõuluõunad Masing või millise puu all armastas istuda Alver või milline oli Haava lemmikõun? Kas sa tead, kes enne sind majas elas, milline on selle maja saamislugu või arhitekt?  

24. ja 25. septembril toimuvad Tähtvere Õunaõuepäevad, mis saavad õnnestuda vaid meie kõigi ühisel jõul. Kas oled valmis oma koduõue naabrile või külalisele avama – mõtlema, milliste õunahõrgutistega võiksid oma õue eriliseks muuta või miks mitte korraldada õues hoopis kunstinäituse või õdusa õuekontserdi? 
Vaata ÕUNAÕUEPÄEVADE kava siit!

Laupäev on askeldamise päev. Lööme oma õunaõued läikima – viime sügisprahti jäätmejaama, kutsume appi arboristid, kes on nõus nõu andma ja pressime õuntest värsket mahla.

Täpsem info iga tegevuse kohta saab olema meie kodulehel ja arboristi kutsumisel on kindlasti vajalik eelregistreerumine. Printsiip lihtne – kes ees, see mees. 

Pühapäev on pidupäev. Ootame, et tähtverelased oleksid valmis avama oma õunaõued külalistele, et pakkuda seal õunahõrgutisi, jutustada lugusid ja kui soovi on, siis korraldaks ka õuekontserte või -müüke. Tähtvere Päevakeskuse õuel toimub palju põnevat – kontsert ja tantsuprogramm “Inimeselt inimesele”. Avatud on taluturg ja kohal on erinevate toodete müüjad ja kohvikupidajad. Eraldi laste- ja spordiprogramm. Taara puiesteel (Näituse-Hermanni-lõigul) on Tähtvere täika, kuhu kõik on oodatud müüma-ostma-vahetama kõike, mis üle või puudu – olgu need siis raamatud, mänguasjad, istikud, tööriistad, riided või muu. Kell 12.00, 14.00 ja 16.00 saavad Tähtvere päevakeskusest alguse jalutuskäigud “Tuntud ja tundmatu Tähtvere”, kus kuuleme põlistelt tähtverelastelt Tähtvere seni rääkimata lugusid ja õunaõuede saladusi.

Õunaõuepäevade pühapäevasest kavast leiate muuhulgas nt ka "Teemajaka", mida korraldab Tähtvere Seltsi üks liikmetest, Tartu Kolgata baptistikoguduselt.

Õhtu lõpetab kontsert “Tähtvere tähed ja sõbrad”, kus Tähtvere päevakeskuse õues astuvad teiste hulgas lavale Toomas Lunge, Silver Sepp, Ants Johanson ja mitmed teised armastatud muusikud. 

Palume kõigil, kes soovivad oma õunaaia külalistele avada sellest meile ka teada anda – saame Teid lisada oma Õunaõuepäevade kavasse.
Registreeri oma ÕUNAÕU siin!
Kõigil, kes soovivad Taara puiesteel täikale tulla, palume omal kaasa võtta kõik vajalik varustus. 

Vaata ÕUNAÕUEPÄEVDE kava siit!

Paneme üheskoos Tähtvere särama!

Kohtumiseni Õunaõuepäevdel!