Tähtvere Selts kutsub Õunaõiepäevale 23. mail 2021.

NB! Kohvikute kaart ja õunaõiepäeva info on täienemisel!

Uudista kaarti siinsamas või ava kohvikute kaart Google Mapsis.

23. mail avame kell 11 Tähtvere ÕUNAÕIEÕUED!!!

ÕUNAÕIEKOHVIKUD

 Avatud kell 11-15 või kuni kaupa jätkub.

 • Merle makroonikohvik,
  Tungla 4, kl 11-16. Hei, maiasmokad! 23. mail  avan oma kodukohviku! Letti tulevad makroonid, profitroolid, croissantid, Fraisier-koogid, madeleine'id ja muud maiustused. Tule jalutuskäigule kevadisesse Tähtverre ning astu läbi!

 • Garaažikohvik, A.H. Tammsaare 6, kl 11-15. 
  Tüdrukud suutsid isa veenda ja vana hea LADA tuuakse ÕunaÕIEpäeva puhul teki alt välja värske õhu kätte. Võtke isad kaasa, saavad üheskoos LADA varuosadest rääkida. Loomulikult on endiselt müügis kolm tõukeratast.
  Kohvikus pakutakse vahvleid ja küpsetisi.
 • Kodukohvik Põrklased, Vikerkaare 22, kl 10-15.  Pakume muffineid, küpsiseid, jäätiseid, loosirattaga üllatuseid jne.
 • ÕUENÄITUS seltsing Harilikud, L. Koidula 15.  Pakume välja seltsingu "Harilikud" maalinäituse. Kohvikut pole. Toimub õues ilusa ilmaga, vihmaga jääb ära.
 • Jakobsoni 18 koogikohvik
  , C.R. Jakobsoni 18, kl 11-15. Sel pühapäeval avame Jakobsoni 18 hoovis koogikohviku. Kooke saab olema mitut sorti, lisaks maitsev kohv ja paar toredat torti. Haara koogid karbiga kaasa, naudi koos perega, üllata sõpru või söö ise kõik ära. Ka kohvi saab kaasa osta. Kohtume 23. mail kell 11:00-15:00 Jakobsoni 18 hoovis!

 • Koogipood Mandel, Veski 5a, kl 10-15.
   Mai alguses läks köögis lahti tõeline madin:  moonirull ronis demonstratiivse uksepaugu saatel ahju tagasi ja keeldus letti tulemast, hapusai lubas ametiühingu poole pöörduda ja quiche viskas meid suurest nördimusest lihtsalt tomatiga. Kodurahu huvides võeti vastu otsus, et Mandli kalendris saab lehekuust lehesaiakuu. Õunaõiepäeval pakume erinevaid struudleid.
 • Laste magusakohvik ja unistuste riidepood, Veski 2a, kl 11 kuni kaupa jätkub (umbes 15).   Olete lahkesti oodatud Tähtvere Õunaõiepäevade raames laste magusakohvikusse! Meie pere neli last valmistavad mitmeid maiustusi pulgakookidest retrovahvliteni. Lisaks saab mängida liivakastis ning ronida turnikatel. Avatud on ka unistuste riidepood, kust leiab kleite ja seelikuid nii algajale kui ka edasijõudnud printsessile. Riidepoe teeb eriliseks see, et maksmiskohustust ei ole. Kui tahad, siis maksad, kui mitte, siis ei juhtu ka midagi. Vihma korral on meil olemas ka väike varjualune.
 • Õiesära väravakohvik, Taara pst 6, 
  kl 11-15 või seni kuni ampse jagub.  Pakume head ja paremat, peamiselt magusaid ühe ja kahe ampsu ampse. Menüü täieneb pidevalt.
 • Säsude supiköök, Kooli 5 siseõu, kl 12-18.   Eelkõige müüme kaasa, kuid aias on ka mõni istekoht ja murulapike. Pakume suppi, erinevaid soolaseid ja magusaid küpsetisi. Lisaks muidugi kohvi, teed, vett, kodutehtud limonaadi. Lastel on võimalik kasutada aias olevat kiike, saab ka joonistada.
 • Kringlipühapäev Toome kohvikus,  K. E. von Baeri 6, kl 10-16.
  Oleme Õunaõiepäeva puhul avatud ka sel pühapäeval! Pakume ahjusooja magusat ja soolast kringlit, lisaks päevasuppi ja salateid. Avatud on 3 terrassi. K.E von Baeri tänaval on kaevetööd ja ajutiselt pääseb autoga kohvikusse Näituse või Oru tänava kaudu. Keelumärkidest võib julgelt mööda sõita ja parkida kohviku juurde.

 • Odavate Hindade lastekohvik ja õuemüük, K.A. Hermanni 6, kl 11-15.
   Avame oma väravakohviku kell 11.  Hermanni tänava nelja pere lastel on ettevalmistused tehtud ja menüü juba valmis! Kõik on oodatud! Kindlasti pakume ka eelmise korra hitti - soolaseid pannkooke täidisega. Lisaks saab sooja taimeteed, küpsist, kevadist staari - rabarberikooki ja muudki.
 • Õunaõiepäeva Torditoimetus, Kuperjanovi 18a, kl 11-15.  Pagar- ja kondiitripoeke Torditoimetus peibutab värske leiva ja saiakeste lõhnaga. Kaasamüügiks pakume kooke, saiakesi ja värsket leiba.

NB! Kallid külalised, kes te plaanite kohvikutest kooki ja muud head paremat kaasa osta, palun võtke oma karbid kaasa!


Fotojaht KOHALEIDJA

Avatud 23. mail kl 00.00 - 23.59.

Leia Tähtvere linnaosas 10 kultuurilooliselt olulist paika ja jäädvustada see endli või grupifotoga.  Õunaõiepäeva jooksul jalutage ja otsige üles 10 kohta Tähtvere linnaosas ning selle lähinaabruses, tehke endast nende taustal pilt ja laadige fotod enne keskööd ühe postitusena siia Facebook'i sündmuse arutelusse.

FOTOJAHI PUNKTID:

1. Tehase Helios/Kemaks/Flora kontorihoone endine koht
2. Üks kirjadest JUUKSUR
3. Vitraaž Uku Masingu aknal
4. Varjendi uks
5. Tähtvere Seltsi kuusk teeristis
6. Betti Alveri elukoht
7. Mart Saare monument Vaksali linnaosas
8. Garaažiboksi luku kummilapakas
9. Monument "Kalevipoeg põrgu väravas"
10. Grafiti "Sidur libiseb, mõtles Kiur" mõisa talli müüril

Lae üles fotod FB ürituse “Tähtvere Õunaõiepäeva Fotojaht KOHALEIDJA” lehele.   Kõigi õigete kohtade jäädvustuste üleslaadijate vahel loositakse välja 10 #MUHOOV Tähtvere pusa Tähtvere Seltsi facebooki lehe live'is 24. mail 2021.

Kohtumiseni Tähtvere Õunaõiepäeval!

Tähtvere Selts tänab häid sõpru ja toetajaid: Tartu linn, Jordani Vood.

--- x --- x --- x ---

Ootame sind osalema 23. mail toimuval maailma esimesel Tähtvere ÕunaÕIEpäeval!

Tervitame seltsis kevadet! Ega kevad muidu Tähtverre ei tule, kui ise käsi külge ei pane. 

Õunaõiepäeva eesmärk on tuua tähtverelased toast välja, et peale pikki talviseid piiranguid üheskoos kevadet nautida ja linnarahvale oma ilusat kodu tutvustada. Seekord pakume välja, et avame aknakohvikud ja hoovikohvikud, kus on kohti kuni kümnele inimesele.

Lisaboonusena toimub fotojaht Tähtveres, kus on võimalik perega või sõpradega õuest õue jalutades tutvuda ka Tähtvere põnevate paikadega. Mängus osalejate vahel loosime välja lilleamplid!

 Tee nii:

·       Mõtle välja tegevus, millega sina saad Tähtvere Õunaõiepäeval osaleda.

·       Pane ennast kirja hiljemalt 17. maiks siin või kirjuta tahtvereselts@gmail.com.

·       Kutsu kõik oma sõbrad 23. maiks Tähtverre külla – jaga infot nii kuis jaksad: postita sotsiaalmeedias, helista ja saada kiri kõigile sugulastele-tuttavatele!

·       Vahelduseks lase mõnel oma välismaalasest tuttaval lugeda lauset: Tule mu õunaõieõuele õunapuuõielist kevadet nautima! Võta aega, kui kaua selle lause hääldamiseks kulub. Unusta stopper – kasuta kalendrit 😊!

 Ava oma õunaõieõu ja rõõmusta turvaliselt koos teiste inimestega: müü omatehtud küpsetisi, vaheta või paku istikuid, korralda oma lastega õuetäika ja kutsu kevad ja sõbrad külla!

Tartu Linnavalitsusega oleme sündmuse  kooskõlastanud ja alates alates 17. maist on välitingimustes lubatud viibida avalikel üritustel ja koosolekutel ning meelelahutuskohtades kuni 25-inimeselises rühmas. Üritused peavad lõppema hiljemalt kell 22. Välitingimustes osavõtjate koguarvuks kehtestatakse 250 inimest.  

Kohtume Tähtvere Õunaõiepäeval ja tervitame seltsis kevadet 23. mail kell 11.00!

Tähtvere Seltsi juhatus