TÄHTVERE ÕUNAÕUEKOHVIKUD 2016
Kaardid koos kõigi Tähtvere Õunaõuekohvikutega:
INTERAKTIIVNE KAART
PRINDITAV KAART


1
EÜS PÕHJALA KODUKOHVIK (Jakobi 23) asub väärika ajalooga majas, Kroonuaia, Baeri, Jakobi, Tähtvere tänava ristumispaigas. Selle maja esimesed kinnisturaamatu sissekanded pärinevad 1843. aastast. Ühekorruseline kõrge soklikorrusega hoone ehitati kahekorruseliseks 20. sajandi alguses. 1990ndatel tehtud kapitaalremondi käigus sai maja postmodernistliku fassaadi. Jakobi tänava poolset fassaadi ilmestavad sellest ajast suured aknad. 1994. aastal avati majas Tartu esimene spetsiaalne arvutikauplus. Sellest ajast tunti maja Koreli majana. 

Menüü ja tegevus. Kodukohvikus pakume värsket õunamahla, erinevaid isetehtud küpsetisi, vahvleid, viineripirukaid ja hõrgutisena lõhepirukat. Mängib muusika, paneme ülesse koroonalaua, räägime seltsiajaloost. EÜS Põhjala kohvik on avatud pühapäeval, 25.09, kl 11-17ni.


2. KUKERPALLI LASTEKOHVIK (Jakobi 39) avab oma uksed kõigile suurtele ja väikestele maiasmokkadele esmakordselt vaid sel pühapäeval 25. septembril kl 11-15ni. Kukerpall, kes tähistab oktoobri alguses juba oma 12 sünnipäeva, on pakkunud Tartu linna peredele mängumaa teenust ning erinevaid toredaid huviringe. Oleme juba 10 aastat hoidnud väikeseid lapsi, et vanemad saaksid tööturule naasta ja korraldanud laste sünnipäevapidusid nii mängutoa siseruumides, kui ka õuealal. Kohvikut peame me aga esimest korda ja see on lõbus väljakutse kõigile Kukerpallitajatele.

Kukerpalli lastekohvik pakub lapsesõbralikku menüüd, mis on inspireeritud emmede-isside lapsepõlvest ja mille on heaks kiitnud ka meie hoiulapsed. Kõik maitsvad suupisted valmivad kohapeal ja abilisteks on nii suured kui väikesed käed. Maiustused kannavad menüüs ka toredaid lastenimesid. Suurel pannil küpsetame õues pannkooke  ja pakume juurde erinevaid lisandeid, vastavalt maiasmokkade soovile. Joogikaart sisaldab laste lemmikuid kõrrejooke, marjabunši ja emmedele-issidele maitsvat isevalmistatud jääkohvi.

Söögi ja joogi nautimiseks võib valida istumiskoha nii mängutoas sees, kui aias. Ilmataat on lubanud tervitada Kukerpalli üritust küll päikesepaistega, kuid vingerpusside ootuses on meil paigaldatud õue ka varikatus. Loomulikult saavad kõik külastajad pilte värvida või niisama joonistada, siseruumides mänguasjadega mängida või aias liivakastis mängida, kiikuda ja liugu lastes aega veeta. TERETULEMAST KÕIGILE!

3. SALAMANDEL (Veski 5A). Veski tänaval avab vaid üheks päevaks uksed eriti salajane kohvik "Salamandel", mis peidab end Tähtvere koogipoe Mandel tagahoovis. Menüüs on külalisi ootamas palju põnevaid maitseid. Avatud on ka ühe moedisaineri garderoobi uksed. Tegevusi leidub kohvikus nii lastele kui suurematele. Vihma korral toimetab kohvik suures telgis. Salamandel ootab kõiki pühapäeval, 25. septembril, kella 11-17ni!

4. LASTE RETROKOHVIK (Veski 2A) on avatud 25. septembril (pühapäeval) kl 13-16.00. Oma koduõue lastekohvikusse kutsuvad kõiki Õunaõuede väikseid külalisi koos vanematega pisikesed Teele ja Karl. Külalistele on nad valmis küpsetanud vahvleid, meisterdanud küpsisetorti ja ühe kirju koera koogi. Mängida saab liivakastis, ronida turnikatel ning katsetada vana aja mänguasju. Emme on üles riputanud ka oma kauneimad kleidid, mis kas enam selga ei lähe või on suti suureks jäänud. Astu kindlasti läbi! Vihma puhuks on meil ka väike varjualune. Laste retrokohvik on avatud pühapäeval, 25.septembril, kl 13.00-16.00
5. TÄHTVERE NAISTEKESKUSE KOHVIK (Näituse 3) ootab külalisi kl 11 - 17! Pakume hooaja hõrgutisi: kõrvitsa-kookosesuppi ingveri ja tšilliga, Jamie Oliveri vürtsikaid lihapalle antonovka tšatniga, röstitud porgandiga hummust, läätsepasteeti, peedipestot,   kukeseenemuffineid, suvikõrvitsa-sinihallitusjuustu pirukat, tagurpidi õunakooki, karamellikattega kõrvitsakooki, toortatra-õunavahtu, banaani-karoobakreemi.

12.30 - 12.50 tutvustame huvilistele Näituse 3 maja ajalugu ja Tähtvere Naistekeskust 

13.00 - 13.30 esitleme Juhani Püttseppa raamatut „Lugu väikesest tammepuust, vihast ja varesest“. Avatud on ka raamatu kunstniku Jarõna Ilo originaal-illustratsioonide näitus. 

14.00 - 15.00 maalime koos kunstnik Jarõna Iloga. Maalitöötuppa on oodatud nii suured kui väikesed.

Tähelepanu! Kuna kohtade arv on piiratud, palume soovijatel registreeruda meilitsi naistekeskus@gmail.comLisaks toimub heategevuslik loterii, Johannes Esto Ühingu raamatute müük, on võimalik teha hennamaalinguid, mängib elav muusika. Kohviku ja loterii tulu annetatakse lähisuhtevägivallaohvritest laste kunstiteraapia töötubade läbiviimiseks Tähtvere Naistekeskuses.


6. HERMANNI PANNUKAÕU JA NAHATÖÖTUBA (Hermanni 6). Hermanni 6 - pannukas suus ja käepael uus! Kutsume endale külla! Pühapäeval tuleb ikka pannukaid süüa - veelgi parem on seda teha koos pere ja sõpradega. Tulge maiustame koos! Maitsvad täisterajahust ja õnnelike tiigikalda vabakäigu kanade munadest pannkoogid valmivad otse teie silme all! Täidiseid igale maitsele (õunad on garanteeritud)! Lisaks soojale suutäiele leiab hoovist ka nahakunstniku, kellega koos endale mõni tore nahast ehe meisterdada. Pannukaõu on avatud pühapäeval, 25.09 kl 11-17.


7. KOHVIK SIIVI LILLEAIAS (Hiie 44), on avatud nii laupäeval kui pühapäeval (24.-25.09)!  Aed on avatud mõlemal päeval kl 11-18.
Tähtvere linnaosa õunaõuepäevade raames avab oma lillelise aia Siivi Lilleaed Hiie tänaval. Külastajad on oodatud jalutama, jalga puhkama ja nautima kohvi, teed. Leidub ka kooke-pirukaid, mis on valmistatud kodustest saadustest. Alati võib ka lihtsalt puu otsast haarata meelepärase vilja. Salajastes nurgatagustes on istekohti, varjualust ja erinevaid vaateid kollektsiooniaiale. Aia omanik Siivi on eluaegne botaanik ja taimesõber, kes on palju tegelenud ka koolitamisega. Siivi räägib hea meelega, kuidas on aed selliseks kujunenud ja mida põnevat seal leidub. Kui ilusti küsida, saab ka konsultatsioone, kuidas oma aeda kujundada või paremaks muuta. Kui aega on vähe või on soovi lihtsalt vaikuses loodust nautida võib lihtsalt istuda ja jalutada lopsakas looduses. Mõne laua peal võib ka mõni mäng leiduda. 
Suupistete ja keelekastme eest võib anda vastavalt sisetundele ja rahakoti ulatusele. Võta sõbrad kaasa ja veeda tore laupäev või pühapäev või miks mitte ka mõlemad :) 


8. „SAVIKLUBI“ KODUKOHVIK ja hobikeraamika näitus/müük (Ilmatari 26) on avatud pühapäeval, 25.09 kl 11-15ni. 
Alates 2010. a on selles majas paar korda kuus kohtunud viis hobikeraamikut. Märkamatult on Saviklubil möödunud nii mõnigi tegutsemise aasta ja seetõttu korraldame  omavalmistatud keraamika esimese näituse. Mõned asjad raatsime ka müüki panna, nii et kohapealt saab soetada endale armsa tassi, kausi, küünlaaluse vms. Kogu asjade müügist saadud tulu läheb saviklubi hüvanguks, seega peamiselt savi ja uute põnevate glasuuride ostuks.
Valik „Saviklubi“ kohviku menüüst: õrnad õunaroosid, imeline õunakook, soe õunajook, käsitööpiparkoogid, vanaema kuivatatud õunad, hõrgud kiluvõileivad, wrapid, eksootiline pastasalat.


9. 
REEDA KÕRVITSAKOHVIK (Ilmatari 10).  Ootame kõiki endale külla pühapäeval, 25.09 kl 11-17ni. Kohvikus tutvustatakse uusi kõrvitsasorte ja neist valmistatud roogi.  Maitsta saab kahte moosi, küpsiseid , keeksi ja  soolast ning magusat plaadikooki, mille  koostises domineerib kõrvits. Huvilistele retseptide tutvustamine. Kui ilm on sobilik, on näitusele välja riputatud ka Reeda enda tehtud lapitekid.
Reeda kõrvitsakohviku menüü on põnev: kõrvitsa-maisimannapirukas, kõrvitsaplaadikook, kõrvitsaküpsised, kõrvitsa ja õuna vürtsmoos, Kariibi marmelaad. 


 
10. 
ÕUNAPOMMI PUHVET (Ilmatari 8). Tulenevalt kuuldustest, et vihmapilved võivad külastada pühapäeval, 25. septembril Tähtvere Õunaõuepäevi, valmib sel päeval kella 11-ks Ilmatari-Vaksali nurgal esmakordselt siseaia puhvet. Külalistele pakutakse kuuma õuna-jooki, klassikalisi õunapomme erinevate kastmetega ja kindlasti ka õunakooki. Suussulavad šokolaadibrownied ja sügisene suvikõrvitsa-pirukas sulatavad ka kõige kalgimad südamed. Hubases seltskonnas saab nautida head muusikat ning näitust "Leitud luule". Õunapommi puhvet on avatud kella 11-15ni. Lastele loterii. Iga loos võidab!

 

11. TEEMAJAKA VÄLIKOHVIK (Veski 40). Mõnusalt hubane TEEMAJAKA VÄLIKOHVIK ootab külalisi Tähtvere Õunaõuede ajal pühapäeval, 25. septembril, Veski 40 (Tartu Kolgata koguduse hoone) aias kl 13-17ni. Rikkalikust menüüst leiab meelitavalt magusaid ja isutavalt soolaseid roogasid, mis valmivad kogudusepere parimate retseptide järgi. Majaroaks saab olema Mehine Grillburger. Soovitame kindlasti mekkida ka maitsekat Professori Seljankat ja suussulavat Brita kooki. Kohvikus kõlab aeg-ajalt ka live muusika. Lastel on võimalus proovida kätt õpitubades ning mängida lõbusaid murumänge. Kell 16:30 jätkub kohvikumelu juba siseruumides Teemajaka kohvikuõhtul, vaata täpsemalt siit
Teretulemast kõigile tähtverelastele ja kõigile tartlastele!


12. 
MEHHIKO KÖÖK (Tungla 7). Kohvikuperemehe kirg on mehhikopärased road, kodukohvikus pakutakse neid ka külalistele. Kõik on oodatud! Kohvik avatud 11-14. 

13. Uus! KRISTIINA VÄIKE KOHVIK (Taara pst 16). 
Menüü: salat, leivatrühvlid, muffinid, õunakook, õunad. Avatud pühapäeval, 25.09 kl 13-15.