Tähtvere Selts loodi selleks, et iga tähtverelane saaks Tähtvere eluolu korraldamisel käed külge panna ning et terve meie aedlinn oleks üks suur hästi hoitud õnnelik õunaõu. Õunaõuepäevad toimuvad Tähtveres 24. - 25. septembril 2016.
Loe Õunaõuepäevade kohta blogist!

LAUPÄEV, 24. SEPTEMBER: ASKELDUSED ÕUNAÕUEDES

Jälgi meie Facebooki üritust siin!
Lööme oma õunaõued läikima!
 Viime oma aiaprahi konteinerisse või jäätmejaama, kutsume külla arboristi ja pressime õunad mahlaks!

Vahemikus 9.00 - 21.00  Tähtvere Selts kutsub kõiki tähtverelasi oma õunaõuedest BIOLAGUNEVAID JÄÄTMEID tooma kuulsasse 6 tee risti, kuhu Tartu linna abiga paigutame selleks päevaks erimärgistusega konteineri. Konteinerisse on oodatud riknenud õunad, aiarisu ja lehed.

Vahemikus 10.00 - 18.00 on võimalik oma õunaõue kutsuda ARBORISTID, kes tulevad ja vaatavad Sinu aiamured kõik üle ja kellega saad soovi korral kokku leppida vajalikud tööd. Arboristi konsultatsioon (30 min) on 24. septembril tasuta. Kõik vajalikud edasised tööd ja hinnakokkulepped sõlmib igaüks ise. NB! Registreerumine lõppenud! Arboristi täpne külastusaeg antakse igale registreerujale teada isiklikult 21. septembriks.

Vahemikus 10.00 - 18.00 on Tähtvere Päevakeskuse aias võimalik oma eelnevalt puhtaks pestud õuntest ÕUNAMAHLA PRESSIDA.
Lisaks õuntele on vajalik kaasa võtta oma taara mahla jaoks. Igaüks saab tagasi ka oma pressitud õunajäägid. Mahlapressimise hind 50 senti/ liiter (tasumine sularahas kohapeal). Mahlapressimise täpsem aeg antakse igale registreerujale teada isiklikult. NB! Vajalik eelregistreerumine kuni 23. septembrini. Seda saad teha siin!
Nii arboristi kutsumisel kui ka õunamahlapressimisel kehtib põhimõte, kes ees, see mees. Kes seekord ei jõua, saab vajalikud kontaktid, et edaspidi kohtumised või mahlapressimised kokku leppida.

11.00 - 13.00 Katoliku Hariduskeskuse MIHKLILAAT.
Hoidised, ravimtaimed, riided, raamatud, mänguasjad jpm. Avatud kohvik. Korraldaja Jakobi Mäe Kultuurikoda. Toimub Joosepi maja ees, Oru tn 3.
      11- 13. 00 Lasteraamatu "Seitse väikest elevanti" autorid, lastekirjanik Tia Navi ja kunstnik Marja-Liisa Plats jagavad       soovijatele autogramme ning vastavad küsimustele. Kohapeal saab raamatut soetada soodushinnaga. 

12.00 - 14.00 TALGUD Tähtvere Päevakeskuse aias. Läheme rehadega appi Tähtvere Päevakeskusele, kes meid lahkelt võõrustab. Lööme Tähtvere Päevakeskuse õue pühapäevaks särama, kammime muru ja korjame oksad ja lehed! Palun anna oma tulemisest teada siin!

PÜHAPÄEV, 25. SEPTEMBER: PIDUPÄEV ÕUNAÕUES

Pühapäev on pidupäev. Palju on toimumas Tähtvere Päevakeskuse aias (Veski-Näituse-Taara pst nurgal). Lisaks täika Taara puiesteel. Lasteprogramm ning kultuurimatk Tähtveres. Ilmselt esimest korda ajaloos toidame Tähtvere õunaõuedest elevante! Oleme väga tänulikud kõigile tähtverelastele, kes oma õunaõued külalistele avavad! 
Jälgi meie Facebooki üritust siin!

AEGKOHTKAVAS
10.00 - 17.00Tähtvere Päevakeskuse aed,
Veski 35 
TURG. Müügil lambaliha, kartul, Peipsiääre sibul, tervislikud maiustused ja muu vajalik kraam otse kohalikelt väike- ja mahetootjatelt. Saab süüa-juua, kohal ka Tähtvere põlisasuka A. Le Coq toodang.
10.00 -17.00Tähtvere Päevakeskuse aed,
Veski 35  
ÕUNAD ELEVANTIDELE! Tallinna Loomaaia elevandid ootavad ilusaid, magusaid, puhtaid ning kuivi õunu. Õunad tuua Tähtvere Päevakeskuse õuele selleks märgistatud järelkärule.
10.00 - 13.00
Taara puiestee (Näituse-Hermanni)
TÄHTVERE TÄIKA Taara puiesteel. Osta-müü-vaheta kõike, mis üle või puudu on. Registreeri ennast siin!
10.00 - 15.00
Tähtvere Päevakeskuse aed,
Veski 35
LASTE- JA NOORTEPROGRAMM “Tähtvere õunanublud” 
Jälgi meie Facebooki üritust siin!

Kogu päeva vältel (10-15) ootavad sind:
* Beebide ja laste mänguala (toetajad: lastehoid Kukerpall & kohvik Mandel)
* Mõnusate ja pehmete kott-toolidega leboala suurtele ja väikestele (toetaja: Maaülikooli Üliõpilasesindus)
* Nägusad ja lõbusad näomaalingud (Anna ja Rona)

10.00 – 11.00 Tigude ja putukate teemaline savivoolimise töötuba  (Läbiviija: Marta Peebo, Tartu Lastekunstikool)

10.00 – 12.30 Õunateemalised meisterdused ja lustakad mängud
(Läbiviijad: Väike Pauline lasteaia õpetajad Kirsi & Triin)

10.00 – 15.00 Meisterda endale kaunis märkmik või külmkapimagnet (Läbiviijad: Keity & Siim Siimann, Keisii)

11.00 – 13.00 Rinnamärkide valmistamine ja pehmete mõõkadega mõõgavõitluse õppimine (Läbiviija: Jakobi Mäe Kultuurikoda)

11.00 - 13.00 Raamatu "Seitse väikest elevanti" autor, lastekirjanik Tia Navi loeb lastele raamatut ja räägib elevantidest; kohapeal saab raamatu soetada soodushinnaga.

12.00 – 13.00 Loovkirjutamise töötuba “Kõik sai alguse õunast” (LASTELE) (Läbiviija: Katriin-Fisch Uibopuu, MTÜ Loovkirjutamise Keskus)

12.30 – 15.00 Pärimuslikud mängud, orkester looduslike pillidega, rätinuku valmistamine, sõbrapaela punumine jpm (Läbiviijad: Tähtvere Lasteaia õpetajad Merili & Marina) 

13.00 – 14.00 Loovkirjutamise töötuba “Kõik sai alguse õunast” (NOORTELE) (Läbiviija: Katriin-Fisch Uibopuu, MTÜ Loovkirjutamise Keskus)

11.00 - 17.00  Tähtvere õunaõued
AVATUD ÕUNAÕUEKOHVIKUD. Tähtverelased avavad oma õunaõued külalistele! Õuekohvikutes õunahõrgutised, aiakontserdid, näitused. 
Kaardid koos kõigi Tähtvere Õunaõuekohvikute kirjeldustega:
INTERAKTIIVNE KAART
PRINDITAV KAART 
Tähtvere õunaõuekohvikud asuvad (lingid Facebook üritustele):
SIIN asuvad kõigi kohvikute täpsemad kirjeldused!
 11.30 - 17.00Tähtvere Naistekeskus,
Näituse 3

Kohvik, kontsert, Johannes Esto Ühingu raamatute müük ja heategevuslik õnneloos.

12.30 -12.45 tutvustame maja ajalugu ja Tähtvere Naistekeskust

13.00 - 13.30 raamatuesitlus Juhani Püttsepp "Lugu väikesest tammepuust, vihast ja varesest"

14.00-15.00 Maalimine naistekeskuses, juhendab kunstnik Jarõna Ilo (kohtade arv piiratud, palume registreeruda siin naistekeskus@gmail.com)

12.00 - 17.00Tähtvere Päevakeskuse aed,
Veski 35
KONTSERT "INIMESELT INIMESELE". Laululapsed Musaklubist, Laulupesast ja Fa-Dieesist, tantsijad Tähtvere Tantsukeskusest, Tähtvere Päevakeskuse memmed,  Allikabänd + vaba püüne (oma esinemine tuleb päevajuhiga kokku leppida kohapeal).
15.00 - 17.00Algus ja lõpp: Tähtvere Päevakeskuse juures
Veski 35
SPORTLIK TIIR ÜMBER TÄHTVERE. Oodatud on kõik liikujad: jooksjad-ratturid-kepikõndijad, tõukeratturid jne! NB! tiir on küll sportlik, kuid paremusjärjestust keegi ei selgita - kulge mõnusalt ning kuna liiklust ei suleta, paneme kõigile osalejatele südamele: järgida tuleb kõiki liikluseeskirju! Nooremad osalejad on oodatud koos täiskasvanud saatjaga! Ohutuse huvides tegime trassi ka natukene lühemaks ning liigume nüüd Tähtvere tänavalt lauluväljakule jõudes kohe mäest üles ning läbi pargi Hiie tänava ülekäigu rajale. Rajal on abiks suunaviidad ja keerulisemates kohtades ka kollastes-oranžides vestides korraldajad! Loe trassi kohta täpsemalt siit!
14.00 - 16.00Algus ja lõpp: Tähtvere Päevakeskuse aed,
Veski 35  
PEETER OLESKI LOENG ja seejärel KULTUURILOOLINE JALGSIMATK "TUNTUD JA TUNDMATU TÄHTVERE". Algus ja lõpp Tähtvere Päevakeskuse aias. Ekskursiooni juhivad Peeter Olesk ja Jaanus Pillmann.
11.00, 13.00 ja 15.00 A. Le Coq õllemuuseum,
Laulupeo pst 15   
MUUSEUMIKÜLASTUS. Tasuta ekskursioonid A. Le Coq-i õllemuuseumisse. NB! Tule varakult kohale - iga grupi maksimaalne suurus on 25 inimest! Õllemuuseumisse pääseb tehase peaväravast Laulupeo puiesteelt (Tähtvere pargi poolne värav).  
16.30 - 19.00
Tartu Kolgata Baptistikogudus,
Veski 40
TEEMAJAKA kohvikuõhtu "REISIJUTUD: Kristlus maailma eri paigus".
Teemat (h)arutavad tippsportlane Tiidrek Nurme, kooliõpetaja Laura Herm ja pastor Helari Puu. Muusikat teeb vanamuusikaansambel "Tuli Taevast" ning kogu õhtu vältel on avatud hubane kohvik ja lastehoid.
Vt lisa: facebook.com/teemajakas
18.00 - 19.30
Tähtvere Päevakeskuse aed,
Veski 35 
LÕPUKONTSERT "TÄHTVERE TÄHED JA SÕBRAD"
 Esinevad Toomas Lunge, Simo Breede, Silver Sepp, Heikki Kalle, Ants Johanson ja inBoil ning mõned üllatajad.
Kontsert on TASUTA!

Täname kõiki toetajaid ja abilisi Õunaõuepäevade läbiviimisel!

Tartu linn, A. Le Coq, Tartu Mill, Otsiturundus, Voog, Vestmint, Apollo,  Eesti Maaülikooli Üliõpilasesindus, Mileedi Lilleärid

Tuhat tänu hindamatu abi eest, armsad Triinu, Pärt ja Liina!