AVATUD ÕUNAÕUED

ÕUNAÕUED ON AVATUD KL 10.00 – 16.00 (Jälgi erandeid!)

1. Musträsta õunakohvik, Tungla 4, kl 10-16

Pisikese Tungla tänava helerohelise maja õueterrassil avaneb 22. septembril üks eriti magus kodukohvik, mille menüüs keskendutakse just õuntele. Maiustada saab mitmesuguste õunakookide ja -tortidega, aga kindlasti ka mitmete prantsuspäraste küpsetiste nagu makroonide, ekleeride ja cannelédega, mis saavad eestimaise õunameki. Joogiks pakutakse oma aia õuntest valmistatud naturaalset mahla. Koogi kõrvale saab ka kohvi ning naabritelt suisa peenemaid kohvikokteile. Selleks et liiga magusaks ei läheks, on menüüs ka quiche'id.

Musträsta/Merlette'i nime all tegutseb Merle (prantsuse keeles „musträstas”), kes tähtverelaseks sai tegelikult alles käesoleva aasta alguses. Pärast enam kui kümmet aastat kodumaalt eemal olemist ja muu hulgas Pariisis kondiitriks õppimist kolis Merle tagasi kodulinna Tartusse, oma vanaema majja ning hakkas nägema magusaid unenägusid ehk asus oma koduköögis tööle kondiitrina.

Kodukohviku püstipanekul tulevad Merlele appi parimatest parimad sõbrannad ning köögivõlurist paps, kes panustab ka mitme enda õunaküpsetisega.


2.  ’Cold brew’ kohvikokteilid, Tungla 5, kl 10-16
Plaan on pakkuda kolme erinevat kokteili külmpruulitud kohvist, kuuma kakaod ja ka kuuma kohvi. Laste poolt on mõned õunakoogid.3.  Siili sahver, Koidula 12, kl 11-16

Kodukohvik Siili Sahver pakub naabrite kaasabil taas külastajatele juba tuntud ja ka uusi maitseid.  Seekord teeme koostööd Tartu Ülikooli Kiliinikumi Lastefondiga. Kohvikus teenitud kasumiga aitame raskelt haigete laste arendavate teraapiate projekti. Söö isukalt, naudi päeva ja nii teedki head! :)
12.00-14.00 lõbustab lapsi aias Lastefondi Mõmmik

4. 100 paari pajalappe sajandaks sünnipäevaks, Ilmatari 10, kl 10-16

Neid kingitakse, loositakse ja müüakse ja kõik võivad sorida raamatukogus.

5. Koguperekohvik Väike Pauline, Jakobi 45, kl 12-16
Ootame kõiki suuri ja väikeseid külastama Väikese Pauline kogupere kohvikut.
Endale meelepärast leiavad nii maiasmokad kui ka need, kes 
igatsevad soolast rammusat suutäit. Lisaks kodustele hõrgutistele saad nautida lustimist vabas õhus - lasteaia hoovis on kiiged, ronilad ja ka mudaköök.
Kohvikut külastades panustad lasteaialaste mängurõõmu suurendamisse.
Tule meile!

6. Kolgata pargikohvik, Veski 40, kl 10-16
Tähtvere Õunaõuepäevade raames avame mõnusalt hubase Kolgata pargikohviku Veski 40 pargis.
KOHVIK
Rikkalikust menüüst leiab meelitavalt magusaid ja isutavalt soolaseid roogasid, mis valmivad kogudusepere parimate retseptide järgi. Kui möödunud korral jäid ilma maitsekast Professori Seljankast, siis tule proovi järele! Toekama ampsu soovijatele pakume Mehist Grillburgerit. Laualt ei puudu särisevad pannkoogid ega vanad head vahvlid, mitmesugused soolased pirukad ja magusad hõrgutised. Kõrvale saab mekkida ökoteed ja masinakohvi. Pakume ka vegan ning gluteeni- ja laktoosivabasid roogasid. Avatud on smuutibaar. Kohapeal pressitakse toorõunamahla, mida on võimalik ka koju kaasa osta.
LISAVÕIMALUSED
Kohvikus loob meeleolu live-muusika. Kohal on Rosiine leivad, MTÜ Tartu Maheaed, Triibulised kaltsuvaibad, Mai Ristioja käsitöökaubad, Kolgata eestpalvetuba.
LASTE- ja NOORTEPROGRAMM
Poistele ja tüdrukutele meisterdustoad. Näomaalingud. Piibliviktoriin. Avatud mänguväljak. 

Täpsema infoga hoia ennast jooksvalt kursis FB lehel, kuhu paneme üles infot, kuidas meie kohviku ettevalmistused edenevad, mida huvitavat menüüst võib leida ning milline see kohvik üleüldse saab olema.
Tere tulemast kõigile tähtverelastele ja kõigile tartlastele! Kohtumiseni!

7. Õunaõuekohvik Mandel, Veski 5a, kl 9-15
Tähtvere Õunaõuepäevadel on loomulikult oma rikkaliku koogileti ja parima kohviga avatud ka Koogipood Mandel. Pakume õunacroissante ning muud head ja paremat nii sees kui väljas.


8. Mehed köögis, Ilmatari 26, kl 11-16

Päeva jooksul pakume huvilistele ungaripärast langosit nii soolase kui ka magusa täitega. Õigele õunaaiale kohaselt, leiab laualt ka kodukootud õunamahla ning kooki. Valmistame külalistele ka kohvi ja teed.
Lisaks on müügil ka enda ja sõprade käsitöö (makrameetehnikas lillede riputised, kaardid, puutöö, ehted, keraamika). Kogume kokku ka mõned huvitavamad pildid Tähtverest ning korradame näituse. Lastele eraldi mängu- ja joonistamisnurk.
Kell 12.30-13.00 on kavas ka väike konsert.


9.
Uku aiakohvik, Hurda 9, kl 11-16
Oleme kohvik Tähtvere linnaosas, millele Uku Masing saaks oma magamistoast pilku heita ja aknast kohvi ulatada või raamatut ette lugeda.  Pakume good mood food'i ehk mõnusat soolast sooja sööki, mis paljuski valmib just kohe siin samas sinu silma all. Näiteks aias küpsetatud barbeque liha, krõbedaid friikaid ning muidugi ka alla potsatanud küpsetest õuntest tehtud magusapoolist.
Aianurgas ootab avastamist riideid ja lastemänguasju pakkuv täika. Lisaks saab kohvikust kaasa osta ka Uku Masingu teoseid.

10. Priidu burksid ja lastekohvik, Veski 15, kl 10-16
Tähtvere Õunaõuepäeval on taaskord võimalik maitsta Priidu koduseid käsitööburgereid. Burgerid valmivad toorest veisehakklihast kohapeal grillil. Burgerisaiad on oma ahjus küpsetatud.
Lapsed toovad õuele parimad palad oma retseptivaramust ning korraldavad lasteasjade hoovimüügi.
11. Seltsing Harilik kodukohvik ja näitusmüük, Koidula 15, kl 10-16

Meie õues saab olema harrastuskunstnike seltsingu "Harilik" maalide näitus ja soovi korral ka müük, kohvik soolaste ja magusate suupistetega, lastele joonistusnurk.

12. Muffi kohvik,  Taara pst 16, kl 12-15 
Kodune kissell, õunakook, muffinid jm tüdrukute valmistatud maitsvad suupisted. Kohvi saab ka! Meil on ka oma kunstinäitus.
Astuge julgelt läbi! :)13. Jakobsoni 18 õunaõuekohvik, Jakobsoni 18, kl 11-16

2018 aasta Tähtvere Õunaõuepäevade raames avab kohviku taas ka Jakobsoni 18 kortermaja elanike õuekohvik. Kohvik ühendab muinasaega tänapäevaga- pakume kosutavat pajarooga ning virgutavat kohvi suussulavate kookide kõrvale.  Kohvikust leiab nii eelmise aasta lemmikuid kui ka uusi ahvatlusi. Kohvi ja kooki saab nautida kohapeal ja soovi korral ka kaasa osta.
Õuel on püsti linased telgid, laste mängunurk ning põnevaid tegevusi jätkub igas vanuses külastajatele- räägime muinasajast, näitame rõivaid ning müüme temaatilist toodangut.

14. Naabrimehe Puhvet, Hurda 24, kl 11-16
Saab sööki ja jooki, nii sooja kui külma ning lisaks veel maitsvat ja värsket õunajooki! Tulge kõik!
Teie Naabrimehe Puhvet


15. Kirjanduslik taimeaed „Üheksavägine“, Veski 16, kl 11-15
Pakume väikest kirjandusprogrammi kohvikute maitseelamuste vahele. Külas on põline Tähtvere
kirjanik Lehte Hainsalu oma värske loominguga:
  • kell 12 – uue luuleraamatu „Emajõe sinine veri“ esitlus
  • kell 13 – luulet ja proosat kogu perele
  • kell 14 – uue elulooraamatu „Olla üheksavägine“ esitlus, kohal kirjastus Petrone Print
Võid saada uue (autogrammiga) raamatu omanikuks :) 
Pakutakse taimeteed ja väikest ampsu.
Oodatud on kõik noored ja vanad aia- ja luulesõbrad!

16. Tartu Katoliku Hariduskeskuse MIHKLILAAT, Oru 3, kl 11-14
Tartu Katoliku Hariduskeskuse MIHKLILAAT on iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud sügisene laat, kus hariduskeskuse lapsed oma perega saavad müüa sümboolse hinna eest käsitööd, hoidiseid, raamatuid, mänguasju ja palju muud põnevat ning teenida endale seeläbi väikest taskurahalisa. Samuti on avatud kohvik paljude hõrgutistega! Ootame kõiki huvilisi Tartu Katoliku Hariduskeskuse algkoolimaja aeda uudistama ja maitsma!

17. Loovkirjutamise töötuba "Heaolu lugedes ja kirjutades", Veski 37, kl 11-12.30
"Kui teil on õun ja mul on õun ja kui me vahetame neid õunu, siis jääb nii teile kui mulle üks õun.
Aga kui teil on idee ja minul on idee ja me vahetame neid ideid, siis on meil mõlemal kaks ideed."
George Bernard Shaw
Töötuba sisaldab palju praktilisi loovkirjutamise harjutusi ja tutvustab peagi alagavat uut kursust, täpsem info aadressil - http://loovkirjutamine.eu/tooted/heaolu-lugedes-ja-kirjutades
Vajalik eelregistreerimine!

18. Taarapunkt,  Taara pst 15, kl 11-16   

Õunaõue nimeks on Taarapunkt, sest aadress Taara pst 15 asub mõlemast pulvari otsast 420 meetrit. Siinkohal rõhun siiski, et jutt käib rohkem muistsest jumalast kui joogipakendi vastuvõtust. Pakun kohvikus kooke ja quiche ning kindlasti kõikvõimalikke kohvijooke. Kohvik on üdini kohvik, kus on tunda loomingulist hõngu. Kirjanikud, kunstnikud ning teised vaimupõllul ekslevad inimesed on alati armastanud aega veeta kohvikus. Väike sponsor on mul kohvik Krempel.


19. Puhvet Krügeri Tuvi,  Näituse 3, kl 12-22

Menüü: supibufee, poke-kausid, soolased & magusad suupisted, tordid & desserdid
Kultuuriprogramm:
14.00 Jarõna Ilo joonistuste näituse avamine.
16.00 Teetseremoonia. Teed serveerivad Taiwani teekeskuse zen meistri Wu De õpetust järgides Jekaterina ja Hanno.
18.00 Tantsupidu. Peomeeleoluline tantsurännak läbi 5 rütmi. Juhendab Margit Foht.
20.00 Filmiprogramm. Moonika Siimetsa lühifilmid: Moekoer, Salme saladused, Viimane Romeo.

Lahked annetused ja puhvetitulu toetavad lähisuhtevägivalda kogenud naiste ja laste psühholoogilist nõustamist Tähtvere Avatud Naistekeskuses.

20. Õun ja dattel, Kastani 1, kl 10-16
Kas sind paeluvad kauged maad?
Armastad reisida ja proovida erinevate maade ja kultuuride toite?
Tartu Rahvusvaheline Maja paneb Tähtvere  Õunaõuepäevadel taas püsti populaarse pop-up kohviku, kus sind ootavad uued eksootilised maitsed, kus saad tutvuda uute tartlastega, kuulata ja jagada lugusid või mõtteid sellest, kuidas elu meie ühises linnas läheb!21. Minikohvik lastele, Veski 1, kl 10-16

Tänavuste Õunaõuepäevade lasteala koondub Minikooli õuele.  Minikool avab uksed ja seal toimuvad erinevad tegevused! Tule mängima ja võta sõber kaasa.

22. Unistuste Agentuuri retrokohvik ja täika, Veski 2a, kl 12-14
Unistuste Agentuur avab Õunaõuepäevade ajal kaheks tunniks retrokohviku koos suure riidetäikaga! Tule maitse lapsepõlvelemmikuid kaneelikuklitest vahvliteni ning soeta endale soodsate hindadega uus garderoob! 
Kui võtad kaasa oma stange, siis võid ka oma riided müüki tuua (etteregistreerimisega liina@pulges.com). 
Kohtume retrokohvikus!23. Perekohvik Anna Edasi, Kastani
1, kl 10-16
Perekohvik Anna Edasi Karlovast pakub Tähtvere Õunaõuepäevadel leivapodi, Anna Edasi rukkileiba ja võileibu, pannkooke õunamoosiga, suppi, rukkikama, õuna- ja rukki-mustika kooki, leivasuppi. Pakume ka kodust värsket õunamahla ja kuuma õunajooki.
Osta saab leivajuuretist, vaadata leivanäitust ning tundma õppida erinevaid leivajahusid ja vilju.

24. Minikohvik Vahva Vaffel, Veski 20, kl 10-16
Pakume krõbedaid vahvleid ja muid vahvaid küpsetisi nii pisikestele kui ka suurtele vahvlisõpradele. Eriti pisikestele külastajatele on avatud ka liivakast, kus saab vahvaid liivakooke meisterdada. 
Teieväikesed kohvikupidajad Loore Fred ja Lars.
   
25. SIIN VÕIKS OLLA SINU ÕUNAÕU!! Kirjuta sellest tahtvereselts@gmail.com


Google maps LINK